سرويس هاي ارائه شده در پورتال کتابخانه شامل موارد زير ميباشد:

در این پنجره، می‌توانید به جستجوی همزمان در پایگاه‌های فارسی و مراکز اطلاع رسانی بپردازید. مداخل جستجوی موجود در این صفحه براساس استاندارد دوبلین (Dublin Core) طراحی شده و لذا از سادگی و فراگیری این مدل برخوردار می‌باشد.

در این پنجره، می‌توانید به جستجوی همزمان در پایگاه‌های لاتین و مراکز اطلاع رسانی بپردازید. مداخل جستجوی موجود در این صفحه براساس استاندارد دوبلین (Dublin Core) طراحی شده و لذا از سادگی و فراگیری این مدل برخوردار می‌باشد.

براي استفاده از سرويسهاي امانت، ابتدا بايد با کلمه کاربري خود وارد پورتال شويد. توضيح اين که سيستم امانت يک سيستم چندلايه (n-tier) است که يکي از لايه هاي آن لايه سرور امانت مي باشد. هر کاربري که بخواهد از سرويسهاي امانت استفاده کند بايد عضوي از سرور کتابخانه باشد.

در کتابخانه شخصي شما قادر به ساختن قفسه از کتابها و منابع مورد دلخواه خود هستيد که با يک بار جستجو در منابع کتابخانه امکان افزودن آنها را به کتابخانه شخصي خود داشته تا براي دفعات بعد نياز به جستجوي مجدد نداشته باشيد و لازم به ذکر است براي استفاده از اين سرويس حتما بايد وارد پورتال شويد.

ذکر این نکته ضروری است که این سرویس زمانی فعال خواهد شد که کتابخانه علاوه بر نرم افزار سیستم جامع اطلاع رسانی سیمرغ به سیستم آرشیو منابع دیجیتال نیز مجهز شده باشد. اين قسمت براي جستجوي تخصصي در انواع منابع ديجيتال (صدا، عکس، فيلم، تمام متن، ...) موجود در کتابخانه ديجيتال طراحي شده است. به اين منظور با استفاده از امکانات اين صفحه مي توانيد در متن اثر و تمام اطلاعات توصيفي منابع ديجيتال که در سیستم آرشیو منابع دیجیتال ذخیره شده است، جستجو نمایید.